Jau daugiau nei savaitė, kai grįžom namo iš ligoninės. Jau daugiau nei savaitė, kai leidžiam dienas karantine namuose. Bet mūsų laikas namie nė iš tolo neprimena dviejų savaičių priverstinio gydymo ligoninėje, kai buvom uždaryti tarp keturių sienų ir mums atnešdavo maisto pro langelį. 

Man taip patinka tas buvimas, tas jausmas, kai visi namie,

kad aš visai nebelaukiu mūsų karantinavimosi pabaigos. Taip gera, kai dukra visada šalia, kai vyro darbo kabinetas vos pravėrus vieno iš kambarių duris. Kai nereikia niekur važiuoti, niekur skubėti. Kai sporto klubas – įsijungus YouTube. Kai galiu tingėti gaminti vakarienę ir tiesiog užsisakyti Tom Yum tiesiai į namus. Kai pradedu vertinti kiekvieną dukros pietų miego minutę, kurią galiu skirti darbui ar studijoms. Gerai, kai gyvenimas kartais pats priverčia sustoti ir tiesiog būti.. Čia ir dabar. Gražaus savaitgalio! Tiesiog pasimėgaukit buvimu..

Kažkodėl aš nuolat atsiduriu tokioje situacijoje… Norėčiau laikyti save gana išskirtine ir originalia asmenybe, bet… Kadaise, kai baigus mokyklą reikėjo pasirinkti profesiją, per plauką neįstojau į žurnalistiką. Gal ir gerai… Tas nelemtas vienas balas, kurio pritrūko per stojamuosius! Aplinkinių ir savo begalinio veržlumo skatinama, nusprendžiau tapti verslininke. Įstojau studijuoti į seniausią Lietuvos universitetą ir juokiausi pati iš savęs. Tais laikais, kai visuomenė garsiai kvatojo “kad visi dabar vadybininkai, nuo maximos kasininkės iki troleibuso vairuotojo”, mano specialybė vadinosi “Verslo admininstravimas ir vadyba”. Kokia gėda… Kam nors paklausus, ką studijuoju, tą galūnę paslapčia nukąsdavau ir sakydavau “verslo administravimas”. O kai norėdavau atrodyti dar kiečiau, sutrumpindavau iki “studijuoju verslą”. Juokingiausia, kad tais laikais tikrai visi buvo vadybininkai. Studijų metais, po pirmojo, ne itin sėkmingo, bandymo įsukti automobilių plovyklos verslą, įsidarbinau husare gėlių salone “Tarp gėlių”. 

Taip taip, buvau ta mergaitė raudonu kostiumėliu, kuri atveždavo gėlių ir padeklamuodavo eilėraštį.

Pamenu, net Tautvydą Barštį teko sveikinti jubiliejaus proga. Tai va, mano darbuotojo pažymėjime buvo parašyta: vadybininkė-vairuotoja. Visi tada buvo vadybininkai…

Panašu, kad situacija kartojasi… Praėjo jau beveik aštuoneri metai nuo tada, kai baigusi studijas įkūriau savo antrąją įmonę – UAB “Turto ekspertai”. Na, žinot, NT administravimas, trumpalaikė ir ilgalaikė nuoma, apartamentai, viešbutis, hostelis… Kaip ir kiekviename versle, buvo visko: ir pakilimų, ir nuopuolių. Tačiau kai daugiau nei prieš metus išsiruošiau į savo gyvenimo kelionę, jau drąsiai galėjau vadinti save sėkminga verslininke.

Tą dieną, kai pakėliau sparnus, pavadinau savo pensijos pradžia. Metus laiko kelyje sutiktiems žmonėms prisistatinėjau pensininke ir mėgavausi gyvenimu “po palme”.

Šitoj vietoj turbūt laikas padėkoti pačiam nuostabiausiam vyrui pasaulyje – Vilius Bobinas, kuris visą tą laiką toliau rūpinosi šeimos gerove ir visais mūsų šeimos verslais, tuo pačiu ir “Turto ekspertais”.

Bet grįžkim prie romantikos. Pailsėjusi, paauginusi savo asmenybę ir pašmirinėjusi pirmyn – atgal iš savo komforto zonos, ne juokais susidomėjau koučingu. Su tuo versle jau teko susidurti, bet dabar mane žavėjo tas paslaptingasis “spiritual coaching”. Asmenybės transformacija, metaforinės kortos, vizualizacija. Pasirodo, koučinge naudojami ne tik NLP ar psichologijos mokslo metodai, bet ir hipnozė, sąmoningas sapnavimas, meditacija, mindfulness technikos ir panašūs dalykai. Su didžiausiu malonumu ir smalsumu pasinėriau į tą kelionę.
Ir spėkit, ką sužinojau?
Taip! Kad visi dabar koučeriai! Net Rolandas Kazlas per „Kitokius pasikalbėjimus“ yra sakęs: „Oi, dabar tiek tų koučerių. Dažnai tie koučeriai savo srity gana vidutiniai būna. Tie, kurie savo srity labai daug pasiekę, jie toliau dirba. O kurie supranta, kad kažkaip čia daugiau toliau neis man, tai aš pakoučinsiu tada. Ir iš to susikrauna turtus. Leidžia knygą po knygos, susitikimai po susitikimo ir koučina…” Grynų gryniausia tiesa – negaliu ginčytis.

Per pastaruosius pusantrų metų kelyje sutikau nemažai žmonių. Bent 20 % jų save vadina koučeriais. Ir aš su jais susiduriu ne kokiuose nors paslaptinguose koučų susitikimuose, tiesiog taip savaime nutinka… Randu du paaiškinimus. Pirmasis: panašus traukia panašų. Antrasis: koučingą, kaip pagrindinį užsiėmimą, dažnai renkasi nepriklausomi, gyvenimą kelyje, egzotiškose vietose mėgstantys ir sau iššūkių nebijantys kelti žmonės. Na gerai, ne visi jie tokie… Ai, dar gali būti ir trečia priežastis – tiesiog visi dabar koučeriai! Fuck… ir vėl man nepasisekė būti originalia… Bet aš pasistengsiu! Noriu papasakoti apie tai, kaip aš suprantu koučingą.

Viena pažįstama koučingo profesionalė skirtumą tarp koučingo ir psichologijos man aiškino taip: “Koučingas, – sakė ji, – tai vienas įnėrimas ir išnėrimas, turint labai konkretų tikslą, o psichologija – ilgas nardymas su pilnu deguonies balionu tyrinėjant viską aplink”. Spalvingas apibūdinimas! Tačiau aš koučingą įsivaizduoju kitaip. Gyvenime teko patirti tokių periodų, kai labai norėjosi draugės ar draugo šalia, kuriam rūpėtų mano svajonės ir tikslai. Žmogaus, kuris savo palaikymu padėtų man jų pasiekti. Ne baksnodamas į sunkumus, o tikėdamas manimi. Tokių žmonių mano kelyje buvo nedaug, ir jie tikrai nebuvo koučeriai… Apie tai nemažai mąsčiau rašydama romaną „Svajonių žemėlapis“. Kažkada vienas nuostabus teatro aktorius prie marihuanos suktinės mestelėjo: “Žinai, tu matai žmones daug geresnius, nei jie iš tikrųjų yra. Tai – tavo dovana”. Matau… ir visa širdimi tikiu, kad žmonės tokie ir yra. Jei tikėsim žmogumi, jis galiausiai pats patikės savimi. Noriu būti koučere, kuri tavimi tikėtų. Noriu palaikyti tave, o ne tavo tikslus. Nenoriu tikrinti tavo namų darbų ir progreso vien todėl, kad pasiektume tikslą. Noriu paklausti: „O kaip tau šiandien atrodo? Ar tas tikslas vis dar svarbus? O gal atsitiko kas nors svarbesnio?“ Nenoriu teisti, jei ko nors nepadarei, kažkas nepavyko. Noriu kartu su tavim paieškoti priežasčių, kodėl? Ką kitą kartą galima daryti kitaip? Kad ir kokie tavo tikslai: santykiai, asmeninis augimas, karjera, tėvystė, verslas. Visai nesvarbu, kokio dydžio tavo problemos. Aš noriu tau padėti. Nenoriu įnerti ir išnerti, noriu ilgalaikės draugystės. Noriu tau būti ta drauge, kurios kažkada man taip trūko. Noriu eiti šalia ir palaikyti už rankos, kai susidursi su iššūkiais. Kai reikės priimti lemtingą sprendimą. Kai reikės išsikabaroti iš tave užgriuvusios problemų lavinos. Arba kai apatiškai žiūrėsi į lubas ir svarstysi, kodėl nieko nesinori, niekas nedžiugina… Pasišnekam…

Pažadu – aš tavim tikėsiu, net kai tu nebetikėsi savimi! Nes kitaip nemoku...

Nes dabar jau žinau – turiu didžiulę dovaną Tikėti…

…toliau bus reklama, jautrių nervų žmonėms rekomenduoju pereiti prie kito posto…

Kviečiu pirmam nemokamam 60 min. koučingo susitikimui online:

  • Susipažinkim
  • Aptarkim tavo norus, svajones, tikslus, galimybes
  • Paieškokim būdų, kaip tai pasiekti
  • Aptarkim, kuo galiu būti tau naudinga
  • Arba kaip gali viską padaryti pats/pati

Tai gali būti vienintelis mūsų susitikimas arba naujos gražios partnerystės pradžia. Laukiu tavo žinutės… Linkėjimai “iš po palmės” 😉

***pasiūlymas galioja pirmiesiems 10 žmonių, labai ribotą laiką (juk noriu ir pasikaitinti saulėje, negaliu visą laiką dirbti)***

Su meile,

Monica Dream..

Draugystė koučingo stiliumi..

Nori sužinoti, kur keliausim toliau?

Įvesk savo el. paštą ir sužinok visą naujausią informaciją.

Norėtum pradėti savo vidinę kelionę? Pasikalbam..
Nekantrauju su tavimi susipažinti!
Pirmai pažintinei sesijai registruokis čia: